info@erkiletvakfi.com

Ağaç Bayramı - Pilav Faaliyeti
Buradasınız: Anasayfa / Ağaç Bayramı - Pilav Faaliyeti
Ağaç Bayramı - Pilav Faaliyeti

2.GELENEKSEL AĞAÇ BAYRAMI VE PİLAV ŞENLİĞİ
30.04.2006 PAZAR GÜNÜ ÇATALTEPE MEVKİİNDE YAPILDI.   

Programa ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı.Erkilet Belediye Başkanı Sayın Mehmet ŞEREFLİOĞLU günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Konuşmasındaamaçlarının adı bağlarla , yeşillerle özdeşleşen Erkilet’i daha yeşil bir hale getirmek, çocuklara ağaç ve orman sevgisi aşılamak, fidan dikme alışkanlığı kazandırmak ve bunu yaygınlaştırmaktır dedi.

Konuşmasının devamında şimdiye kadar 7.000 adet fidan diktiklerini , bu yılda 3.000 adet fidanı toprakla buluşturacaklarını söyledi. 15 binden fazla insanın yaşadığı Erkilet hak ettiği hizmeti alacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın diyen ŞEREFLİOĞLU güzel bir sloganla sözlerini bitirdi. “Daha temiz ,daha güzel ve yaşanabilir bir Erkilet , bir dünya için sizde bir fidan dikin.”

Program Ali Osman ÖZEL İlköğretim Okulu 8. Sınıf Öğrencisi Muhammed Volkan ÇAM “orman” isimli şiirini, G.Emir İlköğretim Okulu 8. Sınıf Öğrencisi Eda GÜVENÇ “ORMANI SEV ARKADAŞ” isimli şiirini, Süleyman TARMAN İlköğretim Okulu 3. Sınıf Öğrencisi Sümeyye AKBAŞ “AĞAÇ DİYOR Kİ” isimli şiirini, Atatürk İlköğretim Okulu 6. Sınıf Öğrencisi Merve KILIÇ “ORMAN” isimli şiirlerini okumasıyla devam etti. Program sonrasında katılan misafirlerimize Erkilet Belediyesi Atolyesinde bulgur pilavı, salata ve ayran ikramı yapıldı. AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Sayın Hamdi ÖKSÜZKAYA, AK Parti Kocasinan Yönetiminden Sayın Aytekin BAYTEKİN, AK Parti Erkilet Belde Başkanı ve Erkilet Belediyesi Meclis Üyesi Sayın Hacı ERSU, Başakpınar Belediye Başkanı Sayın Yüksel YALÇIN, Hisarcık Belediye Başkanı Sayın Ali VERAL, Kepez Belediye Başkanı Sayın Rasim GÖLBAŞI, Kuruköprü Belediye Başkanı Sayın Ünal ŞAHİN, Kuşçu Belediye Başkanı Sayın Ahmet YEŞİLIRMAK, ER-VAK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa ÖZKÖK, Polis Okulu Müdürü Sayın Mustafa YALÇIN, Erkilet Belediyesi Meclis Üyeleri, Ulus Haritacılık adına
Sayın Dursun ÇAKICI, Tuna Şehircilik adına Sayın Mustafa SEYHAN, G.Emir İlköğretim Okulu Müdürü Sayın Cengiz POLAT, Barbaros İlköğretim Okulu Müdürü Sayın Şaban ALTUN, Erkilet Mahalle Muhtarları,
Öğretmen ve Öğrenciler, Sayın Salih ÖZDEMİR, Sayın Hasan ARICAN, Sayın Basın Mensupları ve Çok Kıymetli Erkilet Halkına programımıza katılıp bizleri onurlandırdıkları için teşekkür ediyoruz.

 

 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın