info@erkiletvakfi.com

Mesken Ruhsatı
Buradasınız: Anasayfa / Mesken Ruhsatı
Mesken Ruhsatı
MESKEN RUHSATI YAPI KULLANMA İZİN BELGESİ AŞAMALARI1- İnşaat sahibi tarafından inşaat ruhsat nosu , parsel bilgileri yazılarak Yapı Kullanma İzin Belgesi almak için belediyeye dilekçe ile başvuruda bulunulur.
2- Belediye elemanları olarak inşaat yerine gidilir. İnşaatın bitip bitmediği , projesine uygun olarak yapılıp yapılmadığı kontrol edilir.
3- Belediyeden boş Yapı Kullanma İzin Belgesi vatandaşa verilir. Yapı kullanma izin belgesi ruhsata imza atan ve projeleri yapan mühendis ve mimarlara imzalattırılır. İnşaat sahibi tarafından imzalanır.
4- Belediyemiz emlak servisinden inşaat için mesken beyanı alınır. Emlak vergisi alınır.(İnşaat aşamasında ve daha öncesinde parsel için arsa olarak beyan alınırken, bina bitirildikten sonra bina beyanı alınması gerekmektedir.)
5- Mesken beyanı ek olarak konularak Kaleönü Vergi Dairesi yazışması yapılır. (Bilgisayarda kayıtlı evrak)
6- SSK Bölge Müdürlüğü yazışması yapılarak bina inşaatından dolayı SSK ya borcunun olup olmadığı sorulur. (Bilgisayarda kayıtlı evrak)
7- Gerekli bilgiler toplanıp harcı alındıktan sonra bina inşaat ruhsatı ve eklerine uygun olarak yapılmışsa mesken ruhsatı doldurularak ruhsat ve Yapı Kullanma İzin Belgesi takip defterinden bakılarak numaralandırılmak üzere verilir.

 
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın